Keď sme v roku 2015 vycestovali do „kráľovstva zázrakov“ – Kambodže, netušili sme aké vzácne poslanie v nás vyvolá návšteva projektu House of Family a Domov na polceste. Od tej chvíle sme pocítili obrovskú túžbu pomáhať združeniu Dvojfarebný svet, aby mohli ďalej poskytovať pomoc tým, ktorí ju potrebujú. Naša spoločnosť sa stala sponzorom Domu na polceste v meste Sihanoukville a z každej prijatej provízie prispieva 3%-mi.

Domy na polceste - House of Family Kambodža

Sú vrcholom starostlivosti o deti a dokončujú prácu sociálnych pracovníkov tým najdôležitejším – naučiť deti viesť samostatný a plnohodnotný život. Prostredníctvom Domov na polceste sa v tejto dozrievajúcej fáze života učia žiť v menšej komunite, komunikovať, vzájomne si pomáhať a spolupracovať. Učia sa zodpovednosti, hospodária s peniazmi, sami si dávkujú lieky, upratujú si, nakupujú potraviny, varia a vzdelávajú sa. Každý deň ich pritom sprevádza sociálny pracovník, ktorého cieľom je viesť ich k nezávislému životu.

Náklady na projekt nie sú vysoké, ale celý projekt domovov na polceste je financovaný iba z darov sponzorov. Mesačná prevádzka jedného domova na polceste stojí v priemere 500 eur. To sú štyri eurá na deň života pre štyroch chlapcov na farme a necelé tri eurá na deň života pre šesť dievčat alebo chlapcov žijúcich v hlavnom meste.

Domy na polceste sú tri – dva v hlavnom meste a jeden v Sihanoukville na juhu Kambodže. My sme sa rozhodli pre podporu domčeku s farmou, ale svoju pomoc môžete orientovať aj do hlavného mesta, kde sa prenajímajú dva trojizbové byty. 

Ak túžite zmeniť svet chudobných a chorých detí na farebný, prispejte na rozvoj tohto alebo iného projektu združenia Dvojfarebný svet.

http://dvojfarebnysvet.sk/halfway-house

http://dvojfarebnysvet.sk/dvojfarebny-svet