Byt pri Miletičke

Pamätám si náš prvý projekt Haus & Design, renovovali sme vtedy (2017/2018) byt na Palkovičovej ulici. Jednalo sa o štandardný 3-izbový byt s optimálnou výmerou, balkónom, na najvyššom poschodí 11-poschodového činžiaka. Výhľad bol parádny, až kdesi na Kamzík a Bratislavský hrad. Pod domom cez cestu sa organizovali pravidelné mestské trhy známe ako Miletička. Lokalita neďaleko všetkého. Byt sme „zbúrali“ a postavili nanovo, upravili dispozíciu, tak aby vyhovovala súčasným potrebám bývania. Použili sme univerzálne, zemité tóny a investovali do kvalitných materiálov. Od začiatku sme byt navrhovali a materiály vyberali ako do svojho. Chceli sme záujemcom o bývanie sprostredkovať vyšší štandard ako doposiaľ ponúkali iné konkurenčné spoločnosti. Podarilo sa. Napriek zdanlivo vyššej cene, za akú sa v tom čase predávali bežné trojizbáky v okolí. Poctivosť sa vypláca. A táto prišla v podobe prvého záujemcu. Kupec sa našiel po prvom telefonáte, samozrejme, prišiel sa na byt ešte pozrieť.

Byt na Račku

Ten istý proces prebehol len prednedávnom na našom ďalšom projekte pri Račku. 3-izbový byt s dvomi balkónmi, v príjemnej zelenej lokalite, v tesnej blízkosti Račianskeho mýta. Zachovali sme pôvodné drevené parkety, presvietili sme spálňu denným svetlom prostredníctvom balkónových okien od stropu až po zem, celú stenu! Použili na mieru vyrobený drevený nábytok a z celkom všednej kúpeľne sa stala útulná, teplá miestnosť. Tradične, sme siahli po drahých, kvalitných materiáloch, navrhli kuchyňu, vybavili ju spotrebičmi a najnovšie sme interiér bytu zariadili dizajnovým nábytkom.


Okrem dobre známych ukazovateľov ako sú lokalita a technický stav zodpovedajúci kúpnej cene, idú podľa môjho názoru a skúseností, na dračku byty, o ktoré sa ich majitelia starajú, častokrát stačí zrealizovať nízko-nákladové, no dobre mienené zásahy v interiéri. Poctivosť sa vypláca.