Súťaž INSPIRELl AWARDS prebieha pod hlavičkou sociálnej siete INSPIRELI, ktorá je v súčasnosti s viac ako 144 000 registrovanými užívateľmi a 50 000 nahranými fotografiami celosvetovo najväčšou sociálnou sieťou pre architektov aj ľudí hľadajúcich inšpirácie pre svoje bývanie. Sociálna sieť INSPIRELI je o to zaujímavejšia, že sa jedná o československý projekt so sídlom na Slovensku, ktorý dokázal získať celosvetovú popularitu za menej ako 2 roky. „Od začiatku sme mali víziu vytvoriť najväčšiu súťaž pre architektov na svete, no nikdy nám nenapadlo, že nám na to budú stačiť 2 ročníky. Možno to vyzerá ako rýchly úspech, no je za nami obrovské množstvo tvrdej práce celého tímu INSPIRELI a ďalších partnerov ktorí nám nezištne pomáhajú, za čo im veľmi ďakujem,“ hovorí Kamil Šimkovič, CEO a spoluzakladateľ úspešného projektu.

Architekti a dizajnéri do 35 rokov sa do súťaže môžu prihlásiť a porovnať svoj talent s viac než 700 kolegami zo 73 krajín už len do konca novembra. Ich práce bude hodnotiť viac než 50 renomovaných architektov z rôznych krajín a na víťaza čaká putovná pohár Wings to the Future navrhnutý a vyrobený otcom projektu, Bořkom Šípkom. Okrem ceny poroty je pripravená aj cena hlasovania verejnosti. Hlasovania sa môže zúčastniť každý registrovaný užívateľ a pre vyžrebovaných hlasujúcich sú pripravené zaujímavé vecné ceny. 

Vzhľadom na množstvo prihlásených slovenských architektov a dizajnérov sa organizátori rozhodli vyhlásiť v spolupráci so Spolkom architektov Slovenska aj národné kolo INSPIRELI AWARDS SLOVAKIA, ktoré získalo záštitu slovenského predsedníctva v Rade Európy. Slávnostné odovzdanie ceny víťazovi prebehne dňa 16. 11. 2016 v Slovenskej filharmónii.