Na sprevádzkovanie novej farmárskej tržnice známej ako Fresh Market sa tešili mnohí. Aj keď otvorenie sa malo oficiálne uskutočniť na začiatku mesiaca, po malom oneskorení sa dnes priestormi tržnice prešli prví návštevníci. Tí zatiaľ nemohli využiť ponuku obchodov v takom rozsahu ako je plánované, pretože práce okolo Fresh Marketu ešte nie sú ukončené.

Zatiaľ bez plnej prevádzky

Nakoľko očakávania zákazníkov od novej tržnice boli dosť veľké, jej aktuálny stav je zatiaľ sklamaním. V areáli nechýbajú len predajcovia, ktorí by síce mali v najbližších dňoch doplniť skromný zoznam oddnes otvorených obchodov. Zákazníci zatiaľ môžu využívať len jeden bočný vchod, lebo ostatné nie sú k dispozícií podobne ako vonkajšie parkovisko. V interiéri sa nenašli ani tabuľky a smerovky určené na lepšiu orientáciu. Na druhej strane treba oceniť fungujú výťahy a prístupné podzemné parkovisko, vďaka čomu sa tržnicu aspoň dá navštíviť.

Objekt otvorili na tretíkrát

Ukončenie prác v interiéri aj okolo nie je jediným problémom, ktorý sa okolo realizácie Fresh Marketu prihodil. Komplikácie sprevádzali aj samotné otvorenie, konkrétne jeho termín. Ak si dobre pamätáte informácie z minulého roku, viete, že plány hovorili o prvých februárových dňoch. To sa však posunulo a dnešný dátum je už v poradí tretím sľubovaným termínom, čo príliš nepomohlo zlepšeniu situácie okolo celého projektu. Známe príslovie „do tretice všetko dobré“ nakoniec platí a aj keď objekt stále nie je hotový, môže aspoň privítať prvé skupiny zákazníkov.

Realizácia Fresh Marketu do jeho finálnej podoby naďalej pokračuje a iniciátori ohlásili, že do konca marca by sa mali stihnúť všetky práce. Následne bude pre zákazníkov určených až 4100m2, na ktorých ploche bude prevádzkovaných 76 predajní. Postupne sa upravia vchody a vonkajšie parkovisko so 600 miestami, takže tržnica by sa mala stať moderným nákupným areálom s bohatými službami. Uvidíme, či sa opäť nebudú presúvať termíny a k dokončeniu dojde podľa aktuálneho plánu. 

 

 

Text : Róbert Bosák

Zdroje : freshmarket.sk, pravda.sk, reality.etrend.sk

Foto : freshmarket.sk, hnonline.sk, reality.etrend.sk